Wrocław: Koalicja Miast dla Kultury: Poznań

koalicja-poznan-jpg_1.jpg

Stolica Wielkopolski przez cały weekend (1-3 lipca) będzie dzielić się swoimi wydarzeniami kulturalnymi z mieszkańcami Wrocławia. Zrobi to w sposób nietypowy, bo z tramwaju, który będzie jeździć przez Wrocław trasą linii „O”. „Następny przystanek Poznań” już od piątku.

Poznański tramwaj będzie okrążać miasto i zatrzymywać się na przystankach, by w tym, co dziać się będzie w tramwaju mogli wziąć udział przypadkowi pasażerowie i przechodnie.

– Poznański tramwaj, wtopiony we wrocławski krajobraz, to zarówno doskonały sposób na obserwację miasta, jak i miejsce spotkania, otwarte na ludzi. Poprzez te działania poznańscy artyści ujawnią kreatywny i twórczy potencjał drzemiący w odbiorcach, zdolny wpływać na kształtowanie kultury i tożsamości każdego miasta. Czas prezentacji to także doskonały moment do autorefleksji nad następnym przystankiem naszej miejskiej kulturowej tożsamości – miasta otwartego – zapowiadają organizatorzy.

W piątek przed Dworcem Głównym zabrzmi muzyka. Będzie to dwugodzinny koncert muzyki klasycznej i operowej. Poznaniacy przeniosą nas na chwilę w inną rzeczywistość. Głównie tych, którzy przyjadą na weekend do Wrocławia pociągiem, lub planują piątkową podróż. Wykonawcami koncertu „Muzyka na wietrze” będą mający bogate doświadczenie w tego typu akcjach śpiewacy prowadzeni przez Wojciecha Sokolnickiego, występujący na przemian z efektownym kwartetem puzonowy.

źródo: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj