Wrocław: Poezja wnikliwa, bez kokieterii. Spotkaj się z Aleksandrą Perzyńską

aleksandra p.jpg

Życie jej nie umyka, a do publiczności nie uśmiecha się bez potrzeby. Aleksandrę Perzyńską fascynują przypadek i prawdziwe historie. Do Wrocławia przyjeżdża w ramach projektu „Ranne Szychty”, polegającego na wymianie artystów między stolicą Dolnego Śląska a Gdańskiem. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca w księgarni „Tajne Komplety”. Wstęp wolny

Artystka wnikliwie obserwuje świat oraz ludzi i stąd czerpie inspiracje. Najbardziej fascynuje ją przypadek, ale też trudne międzyludzkie relacje i emocje. Interesuje ją m.in. miejsce kobiety we współczesnym świecie, sięga też po tematy związane ze zwyczajnym życiem dzielnic czy ulic oraz mijającym czasem. Tworzy poezję, zajmuje się również sztukami wizualnymi.

– To taki rodzaj wrażliwości, który wydobywa na światło dzienne sam farsz zdarzeńNa spotkanie warto przyjść dlatego, że Aleksandra Perzyńska ma oczy szeroko otwarte na codzienność, która nam zwykle umyka. Tworzy poezję nie kokietując czytelników. Potrafi ich poruszyć, dostrzegając treść, autentyczne emocje, przeżycia i zdarzenia, tam, gdzie inni widzą tylko zwykłą formę – mówi Marta Wróblewska z Gdańskiej Galerii Miejskiej, kuratorka 8. edycji festiwalu Grassomania, w ramach którego odbywa się cykl „Ranne Szychty”. Spotkanie Aleksandry Perzyńskiej z wrocławską publicznością odbędzie się w księgarni „Tajne Komplety” 30 czerwca o godz. 18.00.

 

Spotkanie z Aleksandrą Perzyńską w ramach cyklu „Ranne szychty”| Grassomania 8:

  • Księgarnia „Tajne Komplety”, przejście Garncarskie 2
  • 30 czerwca – godz. 18.00
  • Wstęp wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj