Wystawienie Relikwii Cudu Eucharystycznego w Legnicy

cud legnica.jpg

Już w sobotę (2 lipca) w kościele pw. św. Jacka w Legnicy zostaną wystawione do publicznego kultu Relikwie Wydarzenia Eucharystycznego, które miało miejsce w tej parafii 25 grudnia 2013 roku. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki.

Uroczystość rozpocznie się w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 11.00. Odprawione zostanie wówczas nabożeństwo wynagradzające. Zaraz po jego zakończeniu z katedry wyruszy procesja, która uda się do kościoła pw. św. Jacka. Tam o godz. 12.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. Podczas Eucharystii ukazane zostaną Relikwie Ciała Pańskiego, którym wierni przybywający do sanktuarium będą mogli oddać cześć. Po Mszy św. przewidziany jest również koncert uwielbieniowy.

25 grudnia 2013 roku w kościele św. Jacka w Legnicy podczas udzielania Komunii świętej na posadzkę spadła jedna z Hostii. Do Wydarzenia Eucharystycznego doszło po około dwóch tygodniach od momentu, kiedy złożono Ją w naczyniu z wodą w celu rozpuszczenia materii i uniknięcia profanacji. Na Hostii pojawiło się wówczas przebarwienie w kolorze czerwonym.

Pomimo, że relikwie nie są jeszcze wystawione do kościoła napływają rzesze wiernych.

– Jest duże zainteresowanie dotyczące Cudu Eucharystycznego, który miał miejsce w naszej parafii. Przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, ale mamy sygnały także z zagranicy. Grupy młodzieży ze Stanów Zjednoczonych, które przyjeżdżają na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, chcą przyjechać do Legnicy w ramach spotkań w diecezjach. Około 500 młodych Amerykanów będzie przeżywać przygotowanie do ŚDM w miejscu Cudu Eucharystycznego w naszej parafii – mówi ks. dr Andrzej Ziobra, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

Fakt Cudu Eucharystycznego, który miał miejsce w legnickiej parafii, został potwierdzony przez ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego w specjalnym komunikacie wydanym 10 kwietnia br.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/wystawienie-relikwii-cudu-eucharystycznego-w-legnicy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj