Hanna Gronkiewicz-Waltz: „Ci, co głosowali za Brexitem, to taki brytyjski PiS”

groniewicz wakt.jpg

„Ci, co głosowali za Brexitem, to taki brytyjski PiS” – stwierdziła dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz w „Kropce nad i”. Kilka godzin wcześniej podobnymi mądrościami popisał się lider PO Grzegorz Schetyna. A zatem Brytyjczycy, którzy chcieli pozostać w Unii, powinni już wiedzieć, kto jest winien Brexitu: PiS.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w „Kropce nad i” wyraźnie opowiedziała się za stworzeniem europejskiego superpaństwa. Stwierdziła m.in.:

 

Myślę, że Unia Europejska wróci do korzeni. Że będzie dużo bardziej ścisła, że będzie miała wspólne decyzyjne centrum rządowe, że będzie wspólna waluta.

O jakich korzeniach mówi prezydent Warszawy? Przecież centralizacja i federalizacja UE to pomysły pojawiające się w ciągu ostatnich kilkunastu lat, a pierwotnie Wspólnota Europejska miała być jedynie luźnym związkiem państw, opartym na współpracy handlowej.

Ale Gronkiewicz-Waltz nie poprzestała na wspieraniu wysuwanych przez Niemcy koncepcji politycznych. Ujawniła mianowicie, kto jest winny Brexitu. „Ci, co głosowali za Brexitem, to taki brytyjski PiS” – palnęła. Czyżby więc ponad połowa Brytyjczyków była „brytyjskim PiS-em”?

Kilka godzin wcześniej odpowiedzialność za Brexit zrzucił na PiS również Grzegorz Schetyna. 

 

To, co stało się w Wielkiej Brytanii, jest czymś złym dla Europy, to oczywiste. To jest część – patrząc na to z naszej perspektywy – realizacji pisowskiego planu. Brytyjczycy poszli w tę stronę polityki, którą prowadzi w Polsce PiS: szukania wrogów, przeciwników, a nie partnerów i przyjaciół […] PiS zdegradował wpływ Polski na UE. Taką drogę wybrali też Brytyjczycy. Drogę na obrzeża Europy

– stwierdził w Brukseli Schetyna.

Politycy PO, podobnie zresztą jak i ich skrajnie prounijni koledzy z innych państw, zdają się nie zauważać prawdziwych przyczyn Brexitu: patologicznego oderwania się eurokratów od rzeczywistości, arogancji, marnotrawstwa, biurokracji i korupcji trawiącej Brukselę. 

źródło: http://niezalezna.pl/82545-kto-jest-winny-brexitu-gronkiewicz-waltz-i-schetyna-juz-wiedza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj