Kąpielisko Kopalnia Wrocław – 1 lipca otwarcie

kopalnia-wroclaw-1.jpg

Jedyny w Polsce dmuchany aquapark na wodzie, dwa kąpieliska z czystą wodą, boiska do siatkówki plażowej, rowery wodne, kajaki i beach bar – to tylko niektóre atrakcje, na jakie będą mogli liczyć wszyscy, którzy odwiedzą Kopalnię Wrocław, w miejscowości Paniowice w gminie Oborniki Śląskie. To nowy ośrodek dla amatorów letniego wypoczynku, który ruszy już 1 lipca. Przez cały weekend – plażowanie, zajęcia sportowe, koncerty i dyskoteki za darmo. 

Turniej siatkówki plażowej, maraton zumby, liczne animacje dla dzieci, pokazy teatru ognia, a także koncert Feel’a i Sarsy to tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane dla wszystkich, którzy w najbliższy weekend odwiedzą Kopalnię Wrocław. Na piątek, 1 lipca zaplanowano jej uroczyste otwarcie.

– Najbliższy weekend warto już teraz zaplanować, gdyż jak wskazują prognozy, pogoda ma być wyjątkowo ładna – mówi Maciej Domagała, Dyrektor Operacyjny Kopalni Wrocław. – Doskonałym pomysłem będzie więc spędzenie tego czasu nad wodą. Zwłaszcza, że jest ku temu doskonała okazja – w piątek 1 lipca otwieramy nasz ośrodek. Z pewnością każdy znajdzie u nas coś dla siebie i nikt nie będzie się nudził.

Przez cały weekend plażowanie, zajecia sportowe, koncerty i dyskoteki za darmo

Podczas pierwszych trzech dni działalności Kopalni Wrocław będą się tu odbywać liczne zajęcia sportowe m.in. maraton zumby, treningi ogólnorozwojowe prowadzone na plaży przez profesjonalnych trenerów, turniej siatkówki plażowej – par kobiet i mężczyzn oraz oldboyów. Będzie można też spróbować swoich sił na skimboardzie (specjalnej desce, którą ślizga się na gumowym torze wypełnionym wodą), a także popływać na rowerach wodnych i kajakach.

Również milusińscy na pewno znajdą coś dla siebie. Przygotowano dla nich specjalne atrakcje m.in. malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych i liczne zabawy z animatorami.

Przez trzy pierwsze dni funkcjonowania kąpieliska każdego wieczoru w Beach Clubie będzie się odbywała impreza, którą poprowadzą czołowi DJ-e polskiej sceny muzycznej m.in. DJ ADHD, DJ Flor czy Neevald. Wystąpi też Kasia Malenda – uczestniczka jednej z edycji The Voice of Poland.

Organizatorzy pomyśleli również o miłośnikach kina i teatru. W niedzielny wieczór odbędzie się spektakl teatru improwizacji „Improkracja”, natomiast w ramach Kina Letniego przygotowanego we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty, na wielkim ekranie pod gwiazdami wyświetlany będzie film, który został wybrany poprzez głosowanie na Facebooku. Już wiadomo, że będzie to „Incepcja” Christophera Nolana.   

Poza licznymi atrakcjami weekendowymi samo plażowanie w Kopalni Wrocław również może należeć do przyjemności. Zbadano właśnie czystość wody na tym kąpielisku.

– Wszystkie pomiary wypadły bardzo dobrze – twierdzi Maciej Domagała. – Możemy się pochwalić pierwszym miejscem w trzystopniowej skali czystości wody. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj