Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach Wroclaw Cup 2016

tenis niepelnosprawnych.jpg

28 czerwca rozpoczną się zmagania w XIV edycji Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach Wrocław Cup 2016. Rywalizacja toczyć się będzie pod honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. Turniejowe rozgrywki odbędą się w dniach od 28 czerwca do 2 lipca w Centrum Tenisowym Redeco przy al. Gen. J. Hallera 81a we Wrocławiu od godziny 10:00

  • Tenisiści na wózkach 28 czerwca rozpoczną zmagania w XIV edycji międzynarodowego turNa zaproszenie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych „Aktywni” Wrocław – organizatora turnieju, do Wrocławia przyjedzie blisko 60 zawodników z całego świata. Rekordowa pula nagród wynosi 17 tysięcy euro. Głównym sponsorem turnieju jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

Warto podkreślić, że Wrocławski turniej jest największym w tej części Europy. Pierwsza edycja zawodów rozegrana została w 2003 roku. Z roku na rok ranga tego wydarzenia rosła.  

 – Pamiętajmy, że hymn odgrywany dla niepełnosprawnych sportowców, zwycięzców turniejów nie jest kulawy. Jest taki sam jak dla zawodników pełnosprawnych – dodaje  Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj