Policjanci uratowali desperata : z pętlą na szyi chciał popełnić samobójstwo

Policja - napis.jpg

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który stojąc na dachu kamienicy z pętlą na szyi chciał popełnić samobójstwo. Ponieważ mimo kilkugodzinnych negocjacji, mężczyzna nie rezygnował ze swojego zamiaru, grożąc wciąż skokiem z dachu, policjanci zmuszeni byli podjąć inne działania, które doprowadziły do uniemożliwienia skoku i zatrzymania mężczyzny. Cały zdrowy został on sprowadzony na dół.

Do zdarzenia doszło w porze wieczorowo – nocnej na ul. Kuźniczej we Wrocławiu. Przed godziną 23.00 policjanci otrzymali informację o mężczyźnie stojącym na gzymsie dachu jednej z tamtejszych kamienic. Desperat twierdził, że chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, służby kryminalnej i negocjatorów. Wezwano też Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Teren został zabezpieczony. Prze kilka godzin prowadzono negocjacje z mężczyzną, który stał na dachu ze sznurem i miał założoną na szyi pętlę. Prowadzone z nim rozmowy nie przynosiły efektu. Desperat cały czas groził, że skoczy w dół.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mężczyzny, policjanci zmuszeni byli podjąć inne działania. Wykorzystując element zaskoczenia, mężczyzna został ujęty na dachu przez policjantów z oddziału prewencji, uniemożliwiając mu w ten sposób skok z dachu. Zatrzymany cały i zdrowy został sprowadzony na dół.

asp. szt. Paweł Petrykowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj