Polska firma wyprodukuje pojazdy dla rumuńskiej straży pożarnej

woz strazacki.jpg

22 nowych pojazdów specjalnych, wyprodukowanych przez bielską firmę WISS, trafi do rumuńskiej straży pożarnej. Do tej pory firma z Bielska-Białej dostarczyła do Rumunii już ponad 40 samochodów za kwotę 15 mln euro.

W ramach podpisanego kontraktu, firma WISS (Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych) wyprodukuje dwa typy pojazdów. Pierwszy typ to 22 ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Scania z napędem 6×6.

Kolejny kontrakt dotyczy produkcji trzech ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, przeznaczonych do prowadzenia akcji ratowniczych na lotniskach. Pojazdy te spełniają najwyższe standardy sprzętowe i funkcjonalne oraz są zgodne z międzynarodowymi normami I.C.A.O i NFPA.

W ciągu ostatnich kilku lat bielska firma dostarczyła do Rumuni 40 samochodów ratowniczo-gaśniczych za kwotę ok. 15 mln euro. W puli tych pojazdów znalazły się samochody klasy: lekkiej, średniej i ciężkiej, a także podnośniki pożarnicze (PTM – 32D oraz PTM – 48D) wyprodukowane przez firmę Bumar-Koszalin, znajdującą się w Grupie WISS.

WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec oraz Słowacji. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło już kontrakty na kwotę przekraczającą 130 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj