Standard & Poor’s obniża długoterminowy rating Unii Europejskiej

pieniadze 2.jpg

W związku z Brexitem agencja ratingowa Standard & Poor’s obniżyła długoterminowy rating kredytowy Unii Europejskiej w walucie obcej z AA+ do AA – informuje Reuters. Prognozę ratingu Wspólnoty zmieniono z „negatywnej” na „stabilną”.

„Po decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej, podjętej w referendum 23 czerwca, przeanalizowaliśmy kwestię spójności wewnątrz Unii Europejskiej, którą obecnie uważamy za czynnik ratingowy raczej neutralny, niż pozytywny” – brzmi komunikat Standard & Poor’s, który cytuje Reuters.

Agencja podkreśla, że referendum w Wielkiej Brytanii, w którym obywatele Zjednoczonego Królestwa opowiedzieli się za Brexitem, doprowadziło do zawirowań na rynkach globalnych. W ocenie S&P, decyzja Brytyjczyków może skomplikować priorytety polityczne i budżetowe dotyczące pozostałych 27 członków UE oraz osłabić stabilność finansową Wspólnoty.

O konsekwencjach Brexitu i przyszłości UE unijni liderzy rozmawiali podczas dwudniowego szczytu, który w środę zakończył się w Brukseli. Reprezentująca Polskę premier Beata Szydło podkreśliła na konferencji prasowej, że nie ma możliwości, by Unia Europejska funkcjonowała tak, jak do tej pory. Jej zdaniem Bruksela potrzebuje „rachunku sumienia” oraz podjęcia rozmów na temat reform.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/standard-amp-poor39s-obniza-dlugoterminowy-rating-unii-europejskiej,35264.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj