Witold Gadowski – Kto uwiódł Europę…

gadowski.jpg

O Altiero Spinellim i jego ideowych spadkobiercach, ustawie medialnej i wyborach prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – nowy Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego.

“Jak człowieka tak jak ja, często nieskromnie wyśmiewa się z głupoty innych ludzi, to jego własna głupota palnie go tak w czoło, że aż się zastanowi” – powiedział Witold Gadowski w Komentarzu Tygodnia. Co miał na myśli?

“Taki przypadek spotkał mnie przy wejściu do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie nad drzwiami, nad głównym wejściem, bezwiednie przeczytałem nazwisko patrona, jakby Europy – Altiero Spinelli. Przeczytałem, poszedłem dalej. Ale ta moja własna głupota zaczęła sie jednak uaktywniać i walczyć z potrzebą poznania. W końcu potrzeba poznania wygrała i postanowiłem sprawdzić kim był ten słynny, a nie znany mi, Altiero Spinelli” – mówił dalej.

Autor tłumaczy, że Spinelli był urodzonym na początku XX w. Działaczem komunistyczny, trockistą, który osadzony w więzieniu na wyspie Ventotene za Mussoliniego z “drugim gagatkiem” Rossim spłodził tekst pt. “Manifest z Ventotene”

“Był gotowym projektem utworzenia jednego państwa na terenie całej Unii Europejskiej” – wyjaśnia komentator i dodaje, że Spinelli do końca życia był trockiską. I jako taki stworzył unię europejskich federalistów.

“Ta unia działa do dzisiaj. I w tej unii, także w Spinelii Group, działają także dwie posłanki z Polski: pani Róża Thun i pani towarzyszka Danuta Hübner. Mówię towarzyszka, bo długa członkini PZPR oraz minister w rządzie towarzysza Leszka Millera” – powiedział.

“Jak widać wielbi go cały Parlament Europejski” – dodał.

Komentator wyjaśnia, że zmierza to do utworzenia jednego państwa europejskiego, a zwłaszcza po Brexicie, gdy Wielka Brytania pożegnała się, przynajmniej symbolicznie za pomocą referendum, z UE, już nic nie powstrzyma “zwolenników Spinelliego”

“W tej grupie, o której mówię cały czas, działa również: miłośnik małych dziewczynek Daniel Cohn-Bendit, wielbiciel koktajli mołotowa z Frankfurtu Joschka Fischer; bardzo blisko ich grupy jest także ich przyjaciel pan Adam Michnik” – mówił Gadowski o tym “doborowym towarzystwie”.

“Spinelli stworzył najmocniejsze lewackie, trockistowskie lobby” – dodał.

Na dowód dziennikarz zacytował Manifest z Ventotene. I stwierdził, że to, co teraz powstanie to unia niemiecko-muzułmańska.

Witold Gadowski wspomniał również w swoim komentarzu o tablicy w Krakowie poświęconej Józefowi Hieronim Retingerowi, określanego przez ówczesnych mu publicystów jako “kuzynek diabła”, który działał podejrzenia z komunistami i masonami. Tablica określa go jako prekursora integracji europejskiej… Czyje to dzieło – zastanawia się Gadowski?

“Dwaj patronowie Spinelli i Retinger. Broń nas Panie Boże przed taką Europą” – konkluduje.

Z kolei w temacie spraw krajowych i podpisaniu przez Andrzeja Dudę tymczasowej ustawy o ustroju mediów publicznych, Gadowski stwierdził, że zapowiada się “duża wojna o konfitury” i opowiada o reformie medialnej i koniecznych kierunkach tych zmian.

Na koniec, przy okazji rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej, komentator nawiązuje do islamistów.

“Okazuje się bowiem, że gra w piłkę nożną została obłożona przez Abu Bakr al-Baghdadiego , o czym poinformował jego sekretarz prasowy, “fatfą” – nie wolno grać w piłkę nożną, to jest nieislamskie, Allah się gniewa, jak się kopię w piłkę nożną” – mówił Gadowski.

“Można by się uśmiechnąć i powiedzieć – co religia, to religia. Jedni mądrzejsi, drudzy mniej” – powiedział autor ale jednocześnie dodał, że już teraz są przykłady zamachów ze strony np. Państwa Islamskiego na kibiców.

“To nie żarty” – stwierdza.

Cały futbol i kibice są nowym wrogiem Państwa Islamskiego.

Źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/witold-gadowski-kto-uwiodl-europe,17335241520#ixzz4D49FTCg6

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ