Belka: „UE ogranicza suwerenność wszystkich… najbardziej Niemców”

marek belka.jpg

„Cała UE została stworzona po to, by Niemcy zeuropeizować. To był jeden z celów” – przekonywał w #dziejesienazywo były premier Marek Belka.

„Cała UE została stworzona po to, by Niemcy zeuropeizować. To był jeden z celów. Żeby Niemcy byli zakotwiczeni w Europie i żeby ich dominacja, płynąca z powodów ludnościowych i gospodarczych, była rozwodniona. Tak widzieli to Amerykanie i chyba tak widzieli to główni twórcy UE, łącznie z Niemcami” – próbował przekonywać w #dziejesienazywo były premier Marek Belka.

Zaklinanie rzeczywistości po Brexicie stało się domeną całej opozycji w Polsce, która zdaje się bezkrytycznie powtarzać narrację brukselskich biurokratów. W tej kwestii zdaje się, że samego siebie przeszedł właśnie Marek Belka. W jego opinii na Brexicie najwięcej stracą Niemcy z myślą, o których powstała w opinii byłego premiera cała Unia Europejska, mająca strzec je przed „demonami historii”.

„Brexit oznacza dla Niemców dodatkowy kłopot, bo wbrew temu, co się u nas sądzi, mają problem z przywództwem. Oni się tego boją. Te demony historii… One przede wszystkim w Niemczech funkcjonują”  – mówił były premier Marek Belka.

Trudno jednak przyznać, żeby w ostatnich latach Unia Europejska w jakimkolwiek stopniu spełniała swoją rolę. Bez dwóch zdań Niemcy już dawno zerwały się z unijnego łańcucha czego przykładem jest m.in. niemiecka „willkommen politik”. Należy pamiętać, że kraje, które sprzeciwiały się dyktatowi Berlina w tej sprawie, trafiały prosto na dywanik do panów Junckera i Schulza. A jest to tylko jeden z przykładów. Sprawa ta wydaję się oczywista, niestety nie dla Marka Belki, który być może nie ma dostępu do mediów i żyje w innym świecie, ale co my tam możemy wiedzieć…

„My sobie nie zdajemy czasem sprawy, że UE ogranicza suwerenność wszystkich, ale najbardziej tych najsilniejszych, czyli Niemców” – stwierdził Belka.

Biedni Niemcy…

 

źródło: : http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/belka-ue-ogranicza-suwerennosc-wszystkich-najbardziej-niemcow,17352949431#ixzz4DAwFN1XK

kk/Wirtualna Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj