Piątek to ostatni dzień na złożenie wniosku o świadczenie 500 plus

500 plus.png

Piątek to ostatni dzień na złożenie wniosku o 500 plus – jeśli chcemy otrzymać świadczenie z trzymiesięcznym wyrównaniem. Jeśli złożymy wniosek po 1 lipca, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym wniosek wpłynął. Wnioski składa się raz w roku.

Realizacją programu we Wrocławiu zajmuje się od początku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS). Jak informują jego przedstawiciele, od 1 kwietnia do 28 czerwca wrocławianie złożyli 33 tys. wniosków. MOPS wydał 22,5 tys. decyzji w sprawie wypłat. Zdecydowanie najwięcej wniosków, bo aż 25 tys., wpłynęło w kwietniu, ponad połowa przez internet.

Od około 3 tys. uprawnionych do wypłat w ramach programu Rodzina 500 plus osób we Wrocławiu, nie wpłynęły jeszcze wnioski.

Urzędnicy na wydanie decyzji mają przepisowe trzy miesiące. – Jeśli ktoś złożył wniosek w pierwszym tygodniu kwietnia, to decyzję i wypłatę dostanie do 7 lipca. Pozostali, którzy złożyli wnioski do 30 kwietnia, pieniądze powinni dostać do 30 lipca – uspokaja Andrzej Mańkowski, zastępca dyrektora MOPS ds. świadczeń. Jak mówi, wypłaty realizowane są na bieżąco, w miarę rozpatrywania kolejnych wniosków. Nie ma też problemów z otrzymywaniem pieniędzy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przeznaczonych na 500 plus.

– Jeśli ktoś się denerwuje, bo nie wie, co się dzieje z jego wnioskiem i czy wszystko jest w porządku, może podejść do punktu obsługi programu Rodzina 500 plus, do hali Grafit na ul. Namysłowskiej, i tam uzyska taką informację – doradza dyr. Andrzej Mańkowski. Telefonicznie nie ma takiej możliwości, choć część osób dzwoni na specjalną infolinię MOPS właśnie tej sprawie.

Osoby, które są wzywane przez pracowników MOPS, aby uzupełniły wcześniej złożony wniosek, nie muszą się denerwować, że nie zdążą przed 1 lipca i nie dostaną wyrównania za trzy miesiące. Jak zapewnia Andrzej Mańkowski, termin im nie ucieknie, o ile zgłoszą się w podanym przez urzędników czasie.    

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj