Przegląd wydarzeń gazety Obywatelskiej

gazeta obywatelska 5.jpg

Unia Europejska zadecydowała, że ślimak to ryba lądowa. Nie mięczak, jak klasyfikowano do tej pory, lecz ryba. Komisja zmieniła w dokumentach klasyfikację gatunkową ślimaka, bo dzięki temu Francuzi mogą dotować hodowle ślimaków, tak jak w pozostałych krajach dotuje się rybołówstwo. Zapis Komisji wpisuje się w szereg podobnych absurdów i pokazuje jak można naginać prawo dla interesów Francji czy Niemiec.

Parlament Szwajcarii formalnie unieważnił wniosek skierowany uprzednio do władz UE o rozpoczęcie rokowań akcesyjnych. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że decyzja szwajcarskiego parlamentu to efekt kierowania Unią przez ludzi pokroju Tuska, Schulza i Junckera. Czy oni w końcu zrozumieją, że przyczyną coraz większej niechęci Europejczyków do unijnych instytucji są… oni sami?

Kilka tygodni przed ubiegłorocznymi wyborami Ewa Kopacz postanowiła zadbać o „esbecki” elektorat. Jedną z ostatnich decyzji jaką podjęła będąc premierem było wydanie rozporządzenia o zwiększeniu dodatku za wysługę lat dla osób, które zaczynały swoje kariery w Służbie Bezpieczeństwa PRL przed 1981 rokiem. Jeżeli w III RP nadal pracowali jako funkcjonariusze, to ich świadczenia urosły aż o 10 procent. Dla odmiany – rząd Szydło podjął decyzję o obniżeniu esbeckich emerytur. Ot, taka różnica.

Finansowana przez rząd USA organizacja „Freedom House” wyraziła zaniepokojenie projektem polskiej ustawy antyterrorystycznej. Zdaniem członków tej określającej się mianem „pozapartyjnej” organizacji – nadawanie polskim służbom dodatkowych uprawnień do walki z terroryzmem może być wykorzystane do nadużywaniem władzy przez polski rząd. Co ciekawe opinię tę wyraża organizacja z kraju, który pod względem sposobów i możliwości inwigilacji obywateli bije na głowę wszystkie państwa świata razem wzięte.

Kilka dni temu doszło w Sejmie do głosowania nad projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa KOD. Projekt został zgłoszony przez obywateli (zebrano ponad 100 tys. podpisów). Co się jednak stało na samym głosowaniu? – Platforma i Nowoczesna chcą uwalenia tego projektu jeszcze przed pierwszym czytaniem! PiS, Kukiz’15 i PSL głosują za dalszymi pracami. Czy partie Schetyny i Petru, przy zgodzie i wiedzy Kijowskiego, zrobiły z ludzi zbierających podpisy zwykłych frajerów?

Hipokryzja totalnej opozycji nie zna granic. Jeszcze kilka tygodni temu straszyli, że deficyt budżetowy przekroczy w tym roku dopuszczalny limit 3% PKB. Teraz, gdy się okazuje, że wydatki prawdopodobnie zmieszczą się w limicie, nagle zamilkli. Warto im zatem przypomnieć, że prawdziwe problemy z deficytem mieliśmy w okresie rządów Donalda Tuska. Sięgał on wówczas astronomicznych 7-8% PKB!

George Soros, amerykański finansista i filantrop, który niezwykle czynnie angażuje się w polską politykę, zakupił 5,35 mln akcji Agory. Ten zadeklarowany ateista i wróg mocnych tożsamości narodowych wspiera w Ameryce i Europie przeróżne organizacje promujące aborcję, eutanazję, homoseksualizm czy sterylizację. Dzięki miliardom i wpływom, które ma, próbuje pchać świat w niebezpiecznym kierunku. Teraz za pomocą Gazety Wyborczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj