Wrocław: przyjdź i oddaj krew na rzecz osób potrzebujących

krew policja.PNG

Okres wakacji to czas większej ilości letnich wyjazdów, często w gronie rodzinnym lub znajomych. Doświadczenia z lat ubiegłych wskazują na to, że większy ruch na drogach może powodować powstawanie wypadków drogowych. W takich sytuacjach dla ratowania życia i zdrowia osób poszkodowanych potrzebna jest nie tylko pomoc medyczna, ale również krew. Dlatego już dzisiaj honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oddadzą krew dla osób potrzebujących.

Honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w piątek oddadzą krew dla osób potrzebujących. To kolejna akcja w tym roku. Zostanie przeprowadzona w pomieszczeniach klubu przy pl. Muzealnym 16, w godz. od 8.30 do 12.30. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewni personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

Akcje poboru krwi w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno w środowisku policyjnym jak również pracowników sadów i prokuratur – każdorazowo przy okazji organizowanych akcji pozyskiwanych jest 10-15 nowych dawców. Podczas oddawanych jest blisko 20 l niezastąpionego leku jakim jest krew. To kolejna w tym roku akcja zorganizowana w pomieszczeniach klubu przy KWP we Wrocławiu. Jednak funkcjonariusze oraz pracownicy Policji oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu, ale również podczas innych akcji, w tym na hasło „Ratunek”. Do akcji zaproszeni zostali koledzy z Dolnośląskiej Sekcji IPA oraz Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Zarząd Klubu HDK – PCK przy Komendzie Wojewódzkiej Policji serdecznie dziękuje wszystkim krwiodawcom, którzy uczestniczyli w organizowanych akcjach i zaprasza do dalszej współpracy.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ