Bolesławiec: Nietrzeźwy jechał motocyklem skradzionym na terenie Niemiec

Policja - napis.jpg

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież motoru i spowodowanie nim kolizji drogowej będąc w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo podczas czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowa motocyklami. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Za swoje czyny odpowie on teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednej z ulic miasta. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia i podczas rozmowy z kierującym wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 1,2 promila. Następnie okazało się, że 36-latek nie posiada uprawnień do kierowania jednośladami, a motocykl, którym się poruszał został skradziony z terenu Niemiec.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. w jaki sposób kierujący wszedł w posiadanie wartego kilkanaście tysięcy motocykla.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, dodatkowo poniesie konsekwencje za prowadzenie go bez wymaganych uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP w Bolesławcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj