Jarosław Kaczyński wybrany ponownie na szefa partii

jarok konkres.jpg

Jarosław Kaczyński został na kongresie Prawa i Sprawiedliwości ponownie wybrany na szefa partii. Będzie on pełnił tę funkcję przez kolejne trzy lata.

Kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego poparło 1008 delegatów, 7 było przeciw, a jeden się wstrzymał.

W swoim przemówieniu lider PiS-u podziękował wszystkim za ponowny wybór. Dodał, że wynik głosowania traktuje jako okazane zaufanie oraz upoważnienie.

– Upoważnienie do tego, żeby być realnym, rzeczywistym szefem tego wielkiego obozu zmiany, bo ja jestem już człowiekiem bardzo doświadczonym, także w polityce. W Polsce w tym trudnym, ale naprawdę pięknym czasie – pięknym czasie zmiany, pięknym czasie przebudzenia i odrodzenia naszej ojczyzny – przyda się to. Musimy wypełnić testament tych, którzy odeszli. Odeszli dlatego, że byli chorzy; że Bóg tak chciał, ale odeszli także w czasie tragicznej katastrofy. Musimy wypełnić testament Lecha Kaczyńskiego – założyciela naszej partii – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS-u na kongresie partii w Warszawie przypomniał także, że jego ugrupowanie obiecało ,,Polskę suwerenną, solidarną, sprawiedliwą i silną”. Jak dodał – ,,takiego państwa potrzebujemy”. Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że nasz kraj ma prawo do suwerenności  i zaznaczył, że obecny rząd jest suwerenny.

Z kolei poseł Beata Mazurek, rzecznik PiS-u, poinformowała, że dzisiaj zostanie wybrana również Rada Polityczna, komisja rewizyjna oraz sąd koleżeński. Dopiero później będzie kolej na wiceprezesów – dodała.

– Dopiero Rada Polityczna wybierze Komitet Polityczny i ci będą decydować o tym, kto dostanie rekomendacje na wiceprezesów. Dzisiaj jeszcze o tym nie mówimy, bo jest po prostu za wcześnie. Dzisiaj jest zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego. Z tego się cieszymy. Trzymamy kciuki, aby przez trzy lata miał siłę do tego, by reformować nasz kraj dla dobra wszystkich Polaków. O wyborach kolejnych będziemy mówić wtedy, kiedy uzyskamy rekomendacje od Rady Politycznej – powiedziała Beata Mazurek.

Jarosław Kaczyński był jedynym kandydatem w wyborach przeprowadzonych podczas dzisiejszego kongresu partii w Warszawie.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/jaroslaw-kaczynski-wybrany-szefa-partii/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj