Maciej Janowski (Sparta Wrocław) trzeci na mistrzostwach Polski w żużlu

Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra zdeklasował konkurencję na torze w Lesznie i wygrał wszystkie swoje biegi zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w wielkim finale. Drugie miejsce zajął Piotr Pawlicki, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Maciej Janowski.

Świetna dyspozycja Patryka Dudka pozwoliła mu zwyciężyć rundę zasadniczą z kompletem punktów. Popularny Duzers wygrywał starty i był bardzo szybki na dystansie. W biegu 17. stoczył ciekawą walkę z Piotrem Pawlickim, jak się później okazało nie ostatnią. W biegu finałowym bowiem stanął pod taśmą między innymi właśnie z zawodnikiem Unii Leszno. To ta dwójka stoczyła kapitalną walkę o tytuł Mistrza Polski. Patryk wygrał start i pognał po zwycięstwo. Na drugim okrążeniu doszedł go Pawlicki i nękał go atakami do samej mety. Duzers umiejętnie się bronił i przyjechał na linie mety na pierwszym miejscu.