Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” ma już 20 lat!

dolina baryczy.jpg

W dniach 23-24 czerwca odbywała się konferencja z okazji 20-lecia Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Jest to park ponadregionalny, dlatego spotkanie zorganizowały wspólnie Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W uroczystościach uczestniczyły Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, oraz Marzena Wodzińska, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wśród gości byli również przedstawiciele lokalnych samorządów, Lasów Państwowych, uczelni wrocławskich, przedstawiciele parków krajobrazowych z terenu Polski, a także Michał Jęcz, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Gości przywitali Piotr Śnigucki, dyrektor DZPK oraz Janusz Łakomiec, dyrektor ZPKWW. 

W siedzibie Naturum Stawy Milickie S.A. w Rudzie Sułowskiej odbyła się sesja referatowa, podczas której pojawiły się wystąpienia dotyczące historii, gospodarki wodnej i lasów Doliny Baryczy, a także funkcjonowania parku krajobrazowego w administracji samorządowej, kierunków jego rozwoju, również poprzez współpracę międzysektorową, w tym realizację programu „Edukacja dla Doliny Baryczy”.

Uczestnicy obejrzeli także film „Stawy Milickie Kraina Niezwykłości” oraz mieli możliwość zapoznania się z wybranymi elementami fauny i flory, a także zasadami prowadzenia gospodarki stawowej przez Stawy Milickie S.A. 

Drugiego dnia konferencji uczestnicy zwiedzili wielkopolską część parku. Zakończenie i podsumowanie konferencji odbyło się w Antoninie, gdzie goście zapoznali się z działalnością Nadleśnictwa Antonin, odwiedzili rezerwat Wydymacz i wysłuchali koncertu fortepianowego w Pałacu Radziwiłłów. 

Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” jest największym parkiem krajobrazowym w Polsce. Jego cała powierzchnia jest równa sumie powierzchni 12 polskich parków narodowych.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj