Prezydent Duda będzie rozmawiał „w cztery oczy” z Barackiem Obamą

duda i barak.jpeg

W piątek, przed szczytem NATO, prezydenci Polski i USA – Andrzej Duda i Barack Obama – spotkają się, by w wąskim gronie rozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa, Brexicie i umowie handlowej TTIP. W czwartek Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO.

Rozmowa „w cztery oczy” prezydenta Dudy i prezydenta Obamy ma trwać ponad pół godziny; potem przewidziano spotkanie szefów państw z mediami – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

„Rozmowa będzie dotyczyła szczytu NATO, a także całości zagadnień w relacjach polsko-amerykańskich” – powiedział Szczerski. Dodał, że można spodziewać się, iż na spotkaniu padnie temat Brexitu i przyszłości umowy handlowej TTIP, negocjowanej między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską.

Wiadomo, że spotkanie nie odbędzie się w Pałacu Prezydenckim, który – w związku z piątkową kolacją uczestników szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego – jest wyłączony z organizacji innych wydarzeń.

W czwartek po południu, dzień przed szczytem NATO, Andrzej Duda spotka się w Belwederze z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. W rozmowach mają wziąć udział także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz szef BBN Paweł Soloch – poinformował Szczerski.

Po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Jensa Stoltenbergra.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu, odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich, a także przedstawiciele państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach Sojuszu, jak również dalsze rozszerzanie NATO.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-duda-bedzie-rozmawial-oczy-barackiem-obama/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj