Zawody kynologiczne psów służbowych na Dolnym Śląsku

policjat i pies.jpg

We  Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje do XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji. W zawodach wzięli udział przewodnicy i psy służbowe o specjalności patrolowo – tropiącej. Funkcjonariusze razem ze swoimi podopiecznymi, rywalizowali w kilku konkurencjach m.in. ćwiczeniach obrończych oraz tropieniu śladów ludzkich. Zwycięzcy będą teraz reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Udział w zawodach, to forma doskonalenia zawodowego, a co za tym idzie, jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie policyjnych psów podczas codziennej służby funkcjonariuszy. Jednak głównym ich celem jest wyłonienie najlepszych w dolnośląskiej Policji w kategorii psów patrolowo-tropiących.
Zawody podzielone zostały na kilka konkurencji:

  • ogólne posłuszeństwo psa,
  • ćwiczenia obrończe,
  • tropienie śladów ludzkich.

Najważniejsze podczas tych konkurencji było prawidłowe wykonanie określonych zadań przez przewodników i psy. Każde ćwiczenie oraz sposób jego wykonania było oceniane przez sędziów.

Najlepszymi podczas eliminacji do XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji okazali się:

  1. asp. Leszek Komisarz ze swoim psem, z KPP w Dzierżoniowie
  2. asp. Łukasz Łukawski ze swoim psem, z KPP w Środzie Śląskiej
  3. asp. Dariusz Pajda ze swoim psem, z KPP w Dzierżoniowie

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a przewodnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, reprezentować będą teraz Dolny Śląsk w XVI Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się w Sułkowicach.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj