Farage odchodzi

Farage.jpg
Niigel Farage, dotychczasowy lider eurosceptycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa poinformował o rezygnacji z przywództwa. Jako powód swojej decyzji podał osiągnięcie głównego celu jego funkcjonowania w polityce, czyli doprowadzenie do wydostania się Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. – Chcę odzyskać swoje życie – podkreślił.

 

 

Farage podkreślił, że nigdy jego zamiarem nie było zawodowe zajmowanie się polityką. – Celem pozostawania przeze mnie w polityce było wydostanie się Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – wyjaśnił. – Podczas referendum powiedziałem, że chcę z powrotem mojego kraju … teraz chcę odzyskać moje życie –  powiedział dziś Farage.

Lider brytyjskich eurosceptyków poinformował także, że nie zrzeknie się mandatu w Parlamencie Europejskim. Zamierza nadzorować proces negocjacji dotyczący warunków wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze struktur Wspólnoty.

Na portalu społecznościowym, podziękował wszystkim swoim zwolennikom zarówno w UKIP, jak i poza nią. „Jestem zadowolony z wyniku (referendum – red.). Walczyliśmy długo, by to osiągnąć” – dodał.

fot: youtube

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj