Impel Wrocław odkrył karty – może być ciekawie

impel 24.jpg

Z końcem czerwca poznaliśmy pełny skład Impela Wrocław na sezon 2016/17. Kadra uległa sporemu przekształceniu, z minionych rozgrywek pozostało co prawda 8 siatkarek, ale nie były to zawodniczki grające pierwsze skrzypce w drużynie. Teraz przed młodym zespołem i sztabem szkoleniowym czas na pracę, która może zaowocować dobrym wynikiem w lidze.

Trzeba przyznać, że pomimo płynących informacji o uszczupleniu budżetu wrocławskiego klubu, udało się zbudować całkiem niezłą drużynę. Klasyczne połączenie rutyny z młodością, gdzie akcenty rozłożone są w odpowiednich proporcjach prawie na wszystkich pozycjach.

Klub na rozegraniu postawił na Michę Hancock (ostatnio grała w Dąbrowie Górniczej) oraz Adriannę Wysocką. – Moja decyzja o zmianie klubu podyktowana była chęcią rozwoju i nauki w jednym z najlepszych klubów w Polsce. Możliwość współpracy z tak doświadczonymi zawodniczkami i kadrą trenerską motywuje mnie do coraz cięższej pracy – w efekcie podnoszę poziom swoich umiejętności – przyznaje Wysocka, która wywodzi się z Dolnego Śląska, konkretniej z Świdnicy. To w tamtejszym MKS stawiała pierwsze siatkarskie kroki, choć ostatnio grała już w Legionowie, z którym zgarnęła tytuł mistrzowski w kategorii juniorki.

Co do atakujących, obok Joanny Kaczor we Wrocławiu grać będzie ponownie Katarzyna Konieczna. Siatkarka powraca na parkiety Orlen Ligi po przerwie spowodowanej macierzyństwem. – Cztery lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z Impelem Wrocław. Wtedy zakochałam się we Wrocławiu. Miasto i ludzie zafascynowali mnie do tego stopnia, że razem z mężem postanowiliśmy się osiedlić w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli chodzi o klub – mam z nim związane tylko dobre wspomnienia – zarówno z mojej strony, jak i klubu wcześniejsza współpraca była bardzo udana. Cieszę się, że właśnie tu będę mogła reaktywować swoją siatkarską karierę – mówi Konieczna.

Co do środkowych, obok dobrze znanego duetu Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska, w Impelu pojawia się kolejna młoda siatkarka, Izabela Bałucka. Podobnie jak w przypadku Hancock, ostatnio była zawodniczką klubu z Dąbrowy Górniczej. Na libero zagrają Agata Sawicka oraz Magda Stasiak, dla której będzie to pierwszy bardzo poważny sprawdzian na seniorskiej drodze siatkarskiej. I na koniec przyjmujące, gdzie doszło do kilku zmian. We Wrocławiu zostały: Barbara Cembrzyńska, przekwalifikowana ze środkowej na przyjmującą Aleksandra Sikorska i Andrea Kossanyiova

Cały artykuł na http://impelwroclaw.pl/news,2179-impel-wroclaw-odkryl-karty-moze-byc-ciekawie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj