Lewicowi europosłowie znów atakują Polskę

Parlament europejski.jpg

Grupa lewicowych europosłów chciała, aby jeszcze w tym tygodniu Parlament Europejski przeprowadził debatę na temat sytuacji w Polsce i przyjął rezolucję w tej sprawie. Ostatecznie wniosek upadł. Europosłowie zajmą się sprawą ponownie we wrześniu.

Według planów europosłowie mieli jutro debatować o sytuacji w Polsce. Ostatecznie Konferencja Przewodniczących zdecydowała jednak o wykreśleniu tego punktu z porządku obrad. Nie zgodziła się z tym grupa lewicowych europosłów, którzy próbowali przepchnąć wniosek, aby debata i głosowanie w sprawie Polski obyły się jeszcze w tym tygodniu. Przekonywali, że sytuacja w Polsce jest bardzo zła, atakując władze w Warszawie.

 

„To sprawa skandaliczna” – komentuje sytuację europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski.

– Posłowie nie mają co robić. Wypowiedź kolegów z tych skrajnych grup – nawet przewodnicząca Zielonych opowiadała, jak wiele rozmów wskazywało na to, że łamane są prawa człowieka. Jak przyłożymy to do realnej sytuacji, jest to wszystko oburzające –mówił po głosowaniu prof. Zdzisław Krasnodębski.

W obronie Polski stanął także sam przewodniczący konserwatystów Syed Kamall.

– Myślę, że jest jasne, że są ludzie w Parlamencie Europejskim, którzy nie akceptują polskiego rządu. Macie polski rząd wybrany w drodze demokratycznych wyborów przez Polaków i widzimy, że Polacy w PE próbują atakować polski rząd. Musimy być solidarni z polskim rządem i nie możemy pozwolić, żeby było to kontynuowane – podkreślił, przewodniczący EKR.

Ostatecznie wniosek przedstawicieli skrajnej lewicy nie uzyskał wystarczającego poparcia. Europosłowie wrócą do sprawy Polski we wrześniu. Jeśli dojdzie do debaty, to będzie to już druga tego typu dyskusja w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce, związanej przede wszystkim z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego i wszczętą procedurą ochrony praworządności. Pierwszą debatę zorganizowano w styczniu bieżącego roku.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/lewicowi-europoslowie-znow-atakuja-polske/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj