Kazimierz Michał Ujazdowski: O prześladowaniu chrześcijan trzeba mówić bez cenzury

kaziu.jpg

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata nad projektem sprawozdania w związku ze zbliżającą się sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. W imieniu grupy EKR głos w debacie zabrał Kazimierz Michał Ujazdowski.

W proponowanym sprawozdaniu zawierającym zalecenia PE dla Zgromadzenia Ogólnego znalazły się rekomendacje w takich obszarach jak pokój i bezpieczeństwo, migracja, zwalczanie terroryzmu w skali światowej, prawa kobiet i reforma ONZ.

W swoim wystąpieniu podczas sesji plenarnej Kazimierz Michał Ujazdowski zwracał uwagę przede wszystkim na konieczność podjęcia problemu wolności wyznania. „Należy skoncentrować się na tym, co absolutnie podstawowe – podstawową wolnością człowieka jest wolność religijna i dobrze, że sprawozdanie dotyczy tej sfery, ale chciałbym, żeby o tym była mowa w sposób jak najbardziej zgodny z prawdą, bez wewnętrznej cenzury. Bez wątpienia najbardziej prześladowaną grupą religijną są przede wszystkim chrześcijanie i to trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć” – mówił europoseł PiS.

Ujazdowski zaznaczył, że nie chodzi tu o budowanie niechęci wobec świata muzułmańskiego, ale uznanie, że to właśnie chrześcijanie są tą grupą, która doznaje największych prześladowań na tle wyznaniowym.

„Jeśli nasze sprawozdanie apeluje o to, by nie karać apostazji, by wolność religijna była swobodna, by nikt nie doświadczał sankcji karnych z powodu swoich wolności, z powodu wolności religijnej, to trzeba powiedzieć, że te sankcje obowiązują wyłącznie chrześcijan. Mówię o tym dlatego, że bardzo trudno mobilizować opinię publiczną nie mówiąc prawdy” – stwierdził europoseł PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj