Podwójne standardy wrocławskich radnych z Nowoczesnej oraz z Platformy Obywatelskiej

szkola.jpg

Wrocławscy radni obradowali nad wezwaniem do usunięcia naruszenia przepisów prawa ws. zmiany siedziby szkoły na Biskupinie. O całej sprawie pisaliśmy tutaj:

Radni Dutkiewicza i Platformy zdecydowali: Oszczędności kosztem dzieci. Gimnazjum będzie przeniesione

Rodzice uznali że urzędnicy naruszyli obowiązujące procedury i wynajęli kancelarie prawną do obrony swoich praw. We wniosku czytamy, że władze Wrocławia dopuściły się rażącego naruszenia przepisów prawa, ponieważ zdaniem skarżących nie wszyscy rodzice zostali poinformowani o zamiarze likwidacji placówki. Ponadto, zarzucili miastu naruszenie ustawy o związkach zawodowych i wykazali wiele innych uchybień. 

Wrocławscy radni z klubu Rafała Dutkiewicza, Nowoczesnej oraz Platformy Obywatelskiej odrzucili wezwanie mieszkańców argumentując, że według ich wiedzy nie doszło do uchybień. Cała sprawa bulwersuje, ponieważ na ostatniej sesji radni Nowoczesnej i Platformy skierowali stanowisko do Prezydenta Wrocławia by ten wykonywał – jak to określili wnioskodawcy „wyroki Trybunału, które nie są publikowane”. Na argumenty radnych z PiS, że rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego, które nie spełniają wymogów ustawy nie są wyrokami i tym samym nie podlegaj publikacji, podnosili hasła obrony demokracji i „zakazu łamania Konstytucji”.

Gdy to mieszkańcy wezwali radnych do zaprzestania naruszania ich praw gwarantowanych przez Konstytucję obrońcy demokracji z Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej milczeli i jednocześnie zagłosowali za odrzuceniem wezwania. Najwyraźniej uznali, że to oni decydują kiedy jest zagrożona demokracja i prawa mieszkańców.

Zdaniem radnego dr Krystiana Mieszkały:

już sam fakt złożenia takiego pisma do Rady Miejskiej kładzie cień na działania urzędników i w takiej sytuacji Rada Miejska powinna uwzględnić wezwanie do usunięcia naruszenia przepisów prawa. Radni nie mogą lekceważyć sygnałów mieszkańców w takiej ważnej sprawie jaką jest praworządność. Oddalenie rozpatrywanego wniosku jest bardzo złym przykładem dla urzędników,  ponieważ  jest równoznaczne z aprobatą działań które naruszają obowiązujące przepisy prawa.  Ponadto  świadczy o braku szacunku dla mieszkańców oraz  zasad Państwa Prawa.

Wszyscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości poparli wniosek mieszkańców jednakże zostali przegłosowani przez pozostałych radnych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ