Kolejne zwycięstwo mistrzyni świata

joanna.png

Joanna Jędrzejczyk pokonała Claudię Gadelhę decyzją sędziów w walce o pas mistrzyni wagi słomkowej UFC – najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki. Werdykt sędziów to 48:46, 48:45 i 48:46 na korzyść Polki. 

– Czuję się wspaniale. Claudia jest numerem jeden, lecz ja jestem mistrzynią. Kończę okres nieprzyjaźni między nami – powiedziała po walce Polka.

– Przygotowywałam się bardzo długo, przez trzy miesiące. Było wiele potu, łez, złych momentów. Muhammad Ali mówił jednak, że trzeba przetrwać trening, a resztę życia spędzić jako mistrz. Dziękuję Polakom, którzy wstali na walkę o szóstej rano. Kocham was! – dodała.

Jędrzejczyk z Gadelhą walczyła już po raz drugi. Po raz pierwszy Polka pokonała ją w grudniu 2014 r. w Phoenix. Wtedy nie była jeszcze mistrzynią. Pas zdobyła trzy miesiące później, nokautując Carlę Esparzę. W obronie tytułu Jędrzejczyk stoczyła trzecią walkę. W MMA Polka walczy od 2012 r., w sumie ma na koncie 12 walk, wygrała wszystkie. W federacji UFC od lipca 2014 r. stoczyła i wygrała sześć pojedynków.

foto: youtube

źródło:http://niezalezna.pl/83055-joanna-jedrzejczyk-obronila-tytul-mistrzowski-ufc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj