Nowe obwodnice i remonty dróg na Dolnym Śląsku

autostrada.jpg

Na całym Dolnym Śląsku w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 powstanie wiele nowych obwodnic miast, wyremontowanie zostaną też liczne odcinki dróg. Samorząd województwa podpisał dotychczas umowy o wartości 530 mln zł, co stanowi aż 70 % dostępnych środków unijnych przeznaczonych na rozwój dróg.

Mała Obwodnica Świdnicy, Nowej Rudy, modernizacja drogi z Dzierżoniowa do Łagiewnik i wybudowanie środkowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia – te inwestycje zostały zrealizowane i służą już kierowcom, a pieniądze na ich budowę zostały w pełni wykorzystane. To jednak nie wszystko. Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku podpisaliśmy umowy na 160 mln zł w ramach RPO na lata 2014-2020.

– Sprawne i szybkie tempo prac gwarantuje nam pełne wykorzystanie pieniędzy unijnych. Drogi budujemy równomiernie w całym regionie, a nie tylko w rejonach dużych miast. Dbamy tym samym o zrównoważony rozwój regionu – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Do 2020 r. powstaną obwodnice dolnośląskich miejscowości, m.in. Miękini, Brzegu Dolnego, Góry, Dzierżoniowa, Złotoryi, Nieszczyc i Brodowic. Przed nami również m.in. przebudowa i modernizacja drogi wojewódzkiej 297 między Bolesławcem i Lwówkiem Śląskim oraz drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Radoszyce – Gawrony. 

Jeszcze w tym roku dolnośląski samorząd przeznaczy blisko 110 mln zł na przebudowy dróg wojewódzkich we współpracy finansowej z samorządami gminnymi i powiatowymi. Około 15 milionów przeznaczone zostanie na modernizacje mostów. Samorząd województwa przygotowuje się do uruchomienia programu wsparcia remontów na drogach lokalnych w miejscach wskazanych przez władze powiatowe.

Obok rozwoju infrastruktury drogowej samorząd województwa sukcesywnie rozwija kolej aglomeracyjną, której integralną częścią może być kolej miejska.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ