Mamy już 3 złote i 1 srebrny medal ME

medl.jpg

Wczoraj czwartym dniu mistrzostw Europy w Amsterdamie Polacy zdobyli dwa medale – złoto wywalczył w dysku Piotr Małachowski, a srebro w trójskoku Karol Hoffmann. Dzień wcześniej dwa złote medale wywalczyli w rzucie młotem Anita Włodarczyk i w skoku o tyczce Robert Sobera.

Małachowski w najlepszej próbie osiągnął rezultat 67.06 m. W pozostałych miał: 62.73, 65.96, 66.15, 65.68 i 64.97.

 

– Oczywiście jestem bardzo zadowolony, ale to nie było jeszcze rzucanie, jakiego spodziewam się w Rio de Janeiro. Nie mam jeszcze wystarczającej szybkości. Mogłem dorzucić metr z kawałkiem i byłoby super. Zawsze jest stres przed startem w dużej imprezie. Dziś poradziłem sobie z tym, mam nadzieję, że w Rio też tak będzie

– mówił Piotr. 9-te miejsce z wynikiem 62.18 m zajął Robert Urbanek.

Rewelacyjnie w trójskoku spisał sie Karol Hoffmann. Wynik 17.16 m to jego nowy rekord życiowy i trzeci wynik w historii polskiego trójskoku.

 

– Jestem w szoku, co tu się dziś działo na tym stadionie! Skakałem bardzo dobrze, teraz nie pozostaje mi nic innego jak gonić tatę pod względem wynikowym

– powiedział Karol.

Polska awansowała też na czwarte miejsce w tabeli medalowej po czterech dniach rywalizacji w 23. lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Wczoraj sobotę złoto zdobył w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, a srebro w trójskoku Karol Hoffmann. Dzień wcześniej dwa złote medale wywalczyli w rzucie młotem Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) i w skoku o tyczce Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). Najskuteczniejsi na razie są reprezentanci Turcji, którzy mają na koncie dziewięć medali, w tym cztery złote, cztery srebrne i jeden brązowy.

Najlepsza dziesiątka klasyfikacja medalowa ME w Amsterdamie:

1. Turcja
2. Niemcy 
3. Wielka Brytania 
4. Polska 
5. Holandia 
6. Francja 
7. Hiszpania 
8. Belgia 
9. Białoruś 
10. Norwegia 

źródło: http://niezalezna.pl/83085-brawo-lekkoatleci-mamy-juz-3-zlote-i-1-srebrny-medal-me

foto: facebook.com/piotrmalachowskipl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj