Paweł Kukiz apeluje: Zapal świeczkę w oknie 11 lipca w rocznicę ludobójstwa

zapal swieczke.png

11 lipca minie 73. rocznica Rzezi Wołyńskiej. Wbrew zapowiedziom z kampanii wyborczej rządzący z PiS nie zdecydowali o godnym uczczeniu pamięci bestialsko wymordowanych blisko 200-tu tysięcy ludzi, w tym większości bezbronnych dzieci, kobiet i starców. Nie zdecydowano się, mimo naszych próśb oraz złożonej przez nas ustawy, aby nazwać to haniebną zbrodnię ludobójstwem. Nie wnikam co powoduje liderami PiS.

Czuje się tym osobiście głęboko dotknięty, tym bardziej że moi Przodkowie ze strony Ojca byli Kresowiakami. Często gdy myślę o tych wydarzeniach mam przed oczyma przerażające sceny mordu, które zapamiętałem z opowieści tych, którzy cudem przeżyli bandyckie napady ukraińskich nacjonalistów.

Proszę – uczcijmy razem pamięć o Ofiarach, zapalmy w najbliższy poniedziałek w naszych oknach świeczki, by dać wyraz, że pamiętamy o tym nierozliczonym do dziś ludobójstwie.

Jestem chrześcijaninem, jestem za wybaczaniem, ale wiem, że warunkiem uzyskania wybaczenia jest szczery rachunek sumienia. Wiem również, że niewybaczalnym jest bierne przyglądanie się sytuacjom, gdzie bandytów kreuje się na żołnierzy i bohaterów. Niewybaczalne jest również przymykanie przez nasze władze oczu na coraz częstsze pojawianie się w Polsce banderowskiej symboliki.

Naród który nie pamięta o swojej historii o ofiarach składanych na ołtarzu wolności i walki o przyszłość – nie będzie miał tej przyszłości! Nigdy.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj