Polaka po raz pierwszy w historii mistrzostw wygrała klasyfikację medalową

ranking.jpg

W niedzielę Polacy zdobyli trzy złote medale podczas Mistrzostw Europy w w lekkiej atletyce w Amsterdamie. Oznacza to, że Polaka po raz pierwszy w historii mistrzostw wygrała klasyfikację medalową.

W piątek dwa złote medale wywalczyli w rzucie młotem Anita Włodarczyk i w skoku o tyczce Robert Sobera. Zaś w sobotę złoto zdobył w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, a srebro w trójskoku Karol Hoffmann – przypomina portal sport.pl.

W niedzielę pierwszą medalistką została Joanna Linkiewicz w biegu na 400 m ppł. Później była biegaczka na 1500 m Angelika Cichocka. Następnie Paweł Fajdek po raz pierwszy w karierze został mistrzem Europy w rzucie młotem. Brązowy medal wywalczył Wojciech Nowicki.

Następnie Michał Haratyk został wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą. Potem Adam Kszczot obronił w niedzielę tytuł mistrza Europy w biegu na 800 m. Srebro w Amsterdamie wywalczył Marcin Lewandowski.

A na sam koniec męska sztafeta 4×400 m w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko wynikiem3.01,18 wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj