Petru i TVN24 dalej mówią o rzekomej reprymendzie Obamy

petru duza rozdzielczosc.jpg

Dla niektórych najważniejszym punktem historycznego szczytu NATO wWarszawie były wyrwane z kontekstu i na dodatek zmanipulowane słowa Baracka Obamy. Rozdmuchujący rzekomą reprymendę, której miał udzielić polskiemu rządowi prezydent Stanów Zjednoczonych, są przy tym wyjątkowo odporni na fakty – zachowują się, jakby nie zauważyli oficjalnego tłumaczenia wystąpienia Obamy, które opublikowała ambasada USA.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, ambasada USA w Warszawie opublikowała oficjalne tłumaczenie przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych ostatecznie rozwiewając wszelkie wątpliwości. Co naprawdę powiedział Barack Obama o prezydencie Andrzeju Dudzie, polskiej demokracji oraz sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego? Na pewno nie to, co usłyszeli politycy opozycji oraz mainstreamowi dziennikarze.

Również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, przywołując oficjalne tłumaczenie wystąpienia prezydent USA, ujawnił szczegóły medialnej manipulacji w tej sprawie. Szef polskiej dyplomacji tłumaczył, że z przemówienia dotyczącego wojska i współpracy gospodarczej wyciągnięto dwa zdania i na tej podstawie zbudowano całą medialną narrację, z której wynikało, że Barack Obama atakował polski rząd.

Tymczasem Ryszard Petru zdaje się tego nie zauważać.

 

To było jednoznaczne stwierdzenie, że rządy prawa, niezależne sądownictwo, media, są podstawą demokracji. Szkoda, że prezydent USA musiał o tym przypominać polskiemu prezydentowi. Andrzej Duda nie wiedział, jak zareagować. To poszło w świat i to bardzo źle

– oznajmił w czasie konferencji prasowej lider Nowoczesnej.

źródło:http://niezalezna.pl/83131-petru-i-tvn24-odporni-na-fakty-dalej-mowia-o-rzekomej-reprymendzie-obamy
 
To samo powtarza TVN24 na swoim portalu – tym razem powołując się na amerykańskie media. Co ciekawe, jeden z podanych przykładów to tekst opublikowany przez liberalno-lewicowy dziennik „New York Times”. Można tam m.in. wyczytać, że w dniu otwarcia szczytu NATO – po prywatnym spotkaniu Baracka Obamy i Andrzeja Dudy – doszło do „niezwykłej publicznej reprymendy udzielonej bliskiemu amerykańskiemu sojusznikowi”. Współautorką artykułu jest Joanna Berendt, dziennikarka przeprowadzająca wywiady dla „Gazety Wyborczej”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj