Sukces dolnośląskich lekkoatletów na Mistrzostwach Europy

pf.jpg

Polscy lekkoatleci, pierwszy raz w historii, zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy. Do sukcesu przyczynili się dolnośląscy zawodnicy.

 

Polacy z zakończonych w niedzielę, 10 lipca, Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Amsterdamie wrócili z 12 medalami: 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy, i pierwszy raz w historii, wygrali klasyfikację medalową. Wyprzedzili takie lekkoatletyczne potęgi jak: Niemcy i Wielka Brytania. Nie byłoby tego sukcesu bez udziału wrocławskich i dolnośląskich zawodników.

Dolnoślązak Paweł Fajdek zdobył złoto w rzucie młotem. Złoto zdobyli także wrocławianin Robert Sobera z AZS AWF w skoku o tyczce i Piotr Małachowski ze Śląska Wrocław w rzucie dyskiem. Wrocławianka Joanna Linkiewicz z AZS AWF, zdobyła srebro w biegu na 400 metrów przez płotki. Srebro wywalczyła także sztafeta mężczyzn – w biegu 4×400 metrów było trzech zawodników z Dolnego Śląska: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina i Rafał Omelko.

Sukces polskich lekkoatletów na ME w Amsterdamie może być dobrą zapowiedzą ich występów na zbliżających się igrzyskach w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia 2016 r.) 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj