Wrocław: Kreska groteski i horroru. Spotkjanie się z Jakubem Babczyńskim

komiks.jpg

Zna dwie epoki rysowania komiksu, umie stworzyć wciągający klimat, czarny humor i superbohaterowie nie mają przed nim tajemnic. Jakub Babczyński przyjeżdża do Wrocławia w ramach projektu „Ranne Szychty”, polegającego na wymianie artystów między stolicą Dolnego Śląska a Gdańskiem. Spotkanie odbędzie się 14 lipca w galerii BWA Dizajn.

 

Jakub Babczyński jest ilustratorem i rysownikiem komiksowym. Jaki ma styl? Lawiruje między realizmem z elementami horroru a czarnym humorem. Znany jest m.in. z komiksu „Charlie Cudak”, osadzonego w konwencji mrocznego kryminału. Oprócz prac własnych współtworzył nietypowe antologie, jak „Miasto z widokiem”, której historie umieszczone są w scenerii międzywojennej Gdyni. Jest również współautorem pierwszej antologii komiksów o komunikacji miejskiej „Opowieści tramwajowe”. Bierze udział także w akcjach warsztatowych, jak „24 Hour Comics Day” w Gdańsku (24 strony komiksu w 24 godziny).

– Spotkanie z Jakubem Babczyńskim to gratka dla każdego fana sztuki komiksu. To artysta, który przeżył dwie epoki technik rysowania, od ołówka i nakładania tuszu po tablet, i ma ciekawe refleksje na temat warsztatu. Opowie też o tym, jak stworzyć w komiksie atmosferę. Komiks musi mieć swój klimat niezależnie od techniki, żeby wciągać i powodować, że nie możemy się oderwać od fabuły – mówi Marta Wróblewska z Gdańskiej Galerii Miejskiej, kuratorka 8. edycji festiwalu Grassomania, w ramach którego odbywa się cykl „Ranne Szychty”.

Jakub Babczyński barwnie opowiada również o superbohaterach i swojej pasji kolekcjonowania komiksów. Jego spotkanie z wrocławską publicznością odbędzie się w BWA Dizajn 14 lipca o godz. 18.00.

W czasie pobytu w stolicy Dolnego Śląska Jakub Babczyński będzie pracować nad krótką formą komiksową w duecie z wrocławskim artystą Bartoszem Sadulskim.

 

Spotkanie z Jakubem Babczyńskim w ramach cyklu „Ranne szychty”| Grassomania 8:

·         BWA Dizajn Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

·         14 lipca – godz. 18.00

·         Wstęp wolny

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj