Jarosław Kaczyński o swojej książce: Starałem się zrozumieć moich oponentów


premiera długo oczekiwanej autobiografii Jarosława Kaczyńskiego. zatytułowanej „Porozumienie przeciw monowładzy”. Tytułowa „monowładza” to według Kaczyńskiego tzw. konstruktywna część „Solidarności” związana z lewicą, która chciała zawłaszczyć całą scenę polityczną w Polsce.

Prezes PiS nawet przez swoich adwersarzy, który określany jest jako najbardziej wpływowa postać współczesnej polskiej polityki, po raz pierwszy zdradza kulisy swojej politycznej drogi i starań o to, aby „totalitarny system komunistyczny nie odrodził się w demoliberalnej szacie” .

“Polityka zaczęła się dla mnie i Leszka w marcu 1968 roku” – tak brzmi pierwsze zdanie „Porozumienia przeciw monowładzy” Jarosława Kaczyńskiego. Na 400 stronach książki znajdziemy historię politycznego zaangażowania prezesa PiS

W uroczystej premierze książki biorą udział członkowie rządu z premier Beatą Szydło na czele, najbliżsi współpracownicy i przyjaciele prezesa PiS.

– Powody powstania tej książki są banalne. W 2012 r. byłem po prostu w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej (…) chciałem pokazać kawałek historii, który widziałem z bliska i w których uczestniczyłem. To opis często odmienny od tego, który funkcjonuje w głównym obiegu, a czasem także od tego, który przeważa po prawej stronie. Nie korzystałem z żadnych dokumentów, tylko z tego, co miałem w głowie. […] Starałem się nie zawrzeć w książce niechęci, żółci, starałem się zrozumieć moich oponentów, także wewnątrz naszej formacji

– tak mówił na spotkaniu o genezie książki Jarosław Kaczyński.  

Pytany o sukces Porozumienia Centrum, które przecież przekształciło się potem w Prawo i Sprawiedliwość – rządzące dziś samodzielnie w Polsce – prezes PiS odpowiedział:                                            

Byliśmy formacją o wyrobionych poglądach, ale też formacją bardzo racjonalną, zwolennikami rynku, budowania państwa demokratycznego, ale jednocześnie podtrzymywania tradycji.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ