Morawiecki: Polska na czele V4 skupi się na innowacjach i rozwoju start-upów

mateusz morawiecki 6.jpg

Polskie przewodnictwo w pracach Grupy Wyszehradzkiej w gospodarce skupi się na innowacjach, rozwoju start-upów, polityce spójności i jednolitym rynku UE – mówił w czwartek w Warszawie wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Szef resortu rozwoju spotkał się z przedstawicielami ministerstw odpowiedzialnych za sprawy gospodarcze pozostałych państw V4: Czech, Słowacji oraz Węgier. Oprócz nich w rozmowach wzięli też udział reprezentanci władz Bułgarii, Chorwacji, Słowenii i Rumunii.

Na konferencji prasowej Morawiecki przedstawił gospodarcze cele polskiej prezydencji. Jak wskazał, Grupa Wyszehradzka w obszarze innowacji i start-upów ma wspólne interesy. Podkreślił też, że dzięki wspólnym działaniom w obszarze unijnej polityki spójności głos państw Grupy Wyszehradzkiej jest słuchany uważniej.

Byliśmy w stanie powołać największy fundusz publiczny dla start-upów w Europie Środkowej, w którym jest 3,5 mld zł z funduszy publicznych oraz 3,5 mld zł z funduszy venture capital. I sądzę, że to dobra platforma przyciągająca uwagę do start-upów z całej Europy Centralnej, nie tylko z Polski” – przypomniał szef resortu rozwoju.

Chcemy stworzyć szerszą platformę do współpracy z krajami V4. Wiem, że nasi czescy i węgierscy przyjaciele wyrazili podobne zdanie” – dodał Morawiecki.

Polska 1 lipca na rok przejęła rotacyjne przewodnictwo w pracach V4. Czwartkowe spotkanie z przedstawicielami resortów krajów Europy Środkowej i Wschodniej wpisywało się w ciąg wydarzeń inaugurujących prezydencję. Przedstawiciele Bułgarii, Czech, Chorwacji, Słowacji, Słowenii, Rumunii i Węgier przyjechali do Warszawy na zaproszenie wicepremiera Morawieckieg

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/morawiecki-polska-czele-v4-skupi-sie-innowacjach-rozwoju-start-upow/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ