Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. uchodźców

unia.jpg

Kraje Unii Europejskiej będą miały co roku przyjmować plany przesiedleń uchodźców z obozów spoza Europy – przewiduje przyjęta w środę przez Komisję Europejską propozycja dotycząca legalnych kanałów migracyjnych do Unii. Komisja chce też, by państwa członkowskie zharmonizowały procedury azylowe. 

Zgodnie z koncepcją Komisji Europejskiej ws. jednolitej, unijnej procedury przesiedleń, państwa członkowskie będą otrzymywać ze środków unijnych 10 tys. euro za każdą osobę, którą zdecydują się przyjąć.

Ponadto Komisja proponuje, by państwa członkowskie decydowały o liczbie przesiedlanych, co roku osób. Zbigniew Kuźmiuk, poseł do Parlamentu Europejskiego zwraca uwagę, że decyzja Komisji może budzić duży opór ze strony państw członkowskich.

– Komisji nie będzie łatwo przeprowadzić tej operacji przyjmowania wspólnych planów. Co więcej, trudno mi sobie wyobrazić ujednolicenie polityki azylowej. Nie sadze, żeby chciano z tego zrezygnować. Ta propozycja wypłacania 10 tys. euro za każdego przyjmowanego imigranta jest próbą osłodzenia tych propozycji i nie sądzę, żeby którykolwiek kraj dał się złapać na lep tych marnych pieniędzy – ocenia Zbigniew Kuźmiuk.

Teraz propozycjami Komisji Europejskiej zajmą się państwa członkowskie i Parlament Europejski. Od negocjacji między nimi będzie zależał kształt ostatecznych przepisów.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/nowa-propozycja-komisji-europejskiej-ws-uchodzcow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj