Rafał Ziemkiewicz: Są dwie metody robienia propagandy

RAZ.jpg

 

Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że “ten prezydent to niewłaściwy prezydent!”. A dlaczego? “Bo łamie konstytucję!”. A gdzie ją złamał? Zaczęłoby się, że rzekomo złamał konstytucję jak uniewinnił Mariusza Kamińskiego, którego miał prawo uniewinnić. “No nie miał prawa, bo pisali, że nie miał prawa”. Ale miał prawo, źle pisali, nawet sąd stwierdził, że miał prawo. “Ale i tak łamie konstytucję!” – mówił Rafał Ziemkiewicz w programie “Chłodnym Okiem” na antenie Telewizji Republika.

W odniesieniu do “kodomitów” czyli popierających Komitet Obrony Demokracji” Ziemkiewicz powiedział, że “są dwie metody robienia propagandy”.

– Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć, które to zbijają się w kupę i się ze sobą wiążą – mówił dziennikarz.

Odniósł się także do wywiadów udzielanych przez Donalda Tuska.

– Zbyt dużo w życiu naczytałem się wywiadów z Donaldem Tuskiem, by traktować poważnie to, co ma do powiedzenia. Pamiętam wywiady jeszcze przed dojściem do władzy, w których mówił, że trzeba układ postkomunistyczny rozbić, a kiedy już doszedł to pytał “jakie układy?” i że to bzdura, a teraz prezentuje nową twarz zatroskanego o Europę eurosceptyka. Niby, że to poszło w złą stronę, że trzeba podejść realistycznie, a najlepiej to nic nie ruszać – mówił Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz wspomniał także o zmarłej niedawno dziennikarce “Polityki” Janinie Paradowskiej.

– U Janiny Paradowskiej podziwiałem jej niewiarygodny brak wstydu w zachwalaniu rządzącej sitwy. Bywały sytuacje, że ktoś się zachwiał, afera starachowicka – pani Janina: “jaka afera? Jakieś prowincjonalne przekręty! O czym my w ogóle mówimy?”. Amber Gold – “O czym tu mówić?”. Zawsze nadawała jak papuga dyrektora w skeczu o cyrku u Egidy i przyjmowała linię, że ani kroku w tył – podkreślił Ziemkiewicz.

źródło: stefczyk.info

fot youtube

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ