Świdnica: Powraca CZAS NA TEATR

swinica.jpg

Już po raz drugi w Świdnicy będzie miała miejsce niezwykła impreza. Świdnica na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski. Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna, a przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję zobaczyć Trylogię w wykonaniu Starego Teatru w Krakowie w reżyserii Jana Klaty oraz czytanie performatywne Sami Obcy na podstawie dramatu świdniczanki – Marioli Mackiewicz.

Najważniejszy krakowski teatr nie rozstaje się z TEATREM NA CZASIE  i  przywozi ze sobą kolejny hit. Wróg ludu to przedstawienie również reżyserowane przez Jana Klatę. Wzbudzające ogromne emocje w kraju i jest entuzjastycznie przyjmowane zagranicą. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w główną rolę niepokornego doktora Stockmana wcielił się nie kto inny, jak Juliusz Chrząstowski. Za brawurowe prowadzenie tej postaci otrzymał tytuł  Najlepszego Aktora w plebiscycie publiczności XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy Narodowego Teatru odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku. Odbędzie się salon poezji, warsztaty, aktorskie i recytatorskie oraz seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

W tym roku organizatorzy biorą sobie za cel odtworzenie atmosfery świdnickiego teatru sprzed 70 lat – chcą aktywizować społeczeństwo, przez teatralne działania kreować atmosferę twórczego dialogu. Uczyć patrzenia na drugiego człowieka ponad wszelkimi podziałami. Łączyć ludzi w wspólnej sprawie.

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl Joko świętuje rocznicę Topora w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego i Tomka Dajewskiego.

Impreza zaplanowana jest od 23 do 26 września.

źródło:um.swidnica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj