Wzrost PKB dzięki programowi „Rodzina 500 plus”

szydlo rafalska.jpg

Dzięki programowi „Rodzina 500 plus” PKB wzrośnie o 0,5 pkt proc. – powiedział minister finansów Paweł Szałamacha. Premier Beata Szydło oraz ministrowie finansów i rodziny podsumowali w środę pierwsze trzy miesiące obowiązywania programu “Rodzina 500 plus”.

Z danych resortu rodziny wynika, że w ramach programu „Rodzina 500 plus” złożono ponad 2,6 mln wniosków; do rodzin trafiło prawie 5 mld zł.

Minister finansów Paweł Szałamacha podkreślił, że program będzie miał pozytywny wpływ na tempo wzrostu gospodarczego Polski.

– Polskie rodziny mogą pozwolić sobie na wyjazd czy zakupy, które dawno odkładały. Szacowaliśmy, że impuls popytowy przyniesie w bieżącym roku 0,5 p. proc. we wzroście PKB. Oczywiście, ostateczne dane będziemy znali na początku przyszłego roku, ponieważ zjawiska gospodarcze składają się z wielu czynników. Następują odchylenia zarówno w górę, jak i w dół. Wszyscy zastanawiamy się, czy Brexit wpłynie na naszą sytuację. Sądzimy, że ekspozycja polskiej gospodarki na to, co dzieje się w Wielkiej Brytanii jest względnie niewielka – zaznaczył Paweł Szałamacha.

Program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przysługuje co miesiąc na każde drugie i kolejne dziecko, a w biedniejszych rodzinach również na pierwsze. W tym roku rząd przeznaczył na ten cel ok. 17 mld zł.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/wzrost-pkb-dzieki-programowi-rodzina-500-plus/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ