Boniek: Minutą ciszy i marszami protestu nie obronimy się

francja zamach.jpg

Już do 84 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu terrorystycznego we Francji. Kierujący rozpędzoną ciężarówką terrorysta wjechał w tłum osób wracających z uroczystości w Nicei. Na miejscu doszło do wymiany ognia między kierowcą pojazdu a policją. W ciężarówce znaleziono broń i granaty. Prawdopodobnie zamachowiec nie zdążył zdetonować materiałów wybuchowych, którymi była wypełniona ciężarówka. Gdy świat obiegła informacja o kolejnym w ostatnim czasie zamachu we Francji, użytkownicy mediów społecznościowych odpowiedzieli w klasyczny dla siebie sposób: zapowiedzieli marsze protestu, a w zdjęcia profilowe wstawili flagi we francuskich barwach. Takim zachowaniem oburzony jest Zbigniew Boniek. „Minutą ciszy i marszami protestu nie obronimy się” – napisał na Twitterze.

Do zamachu w Nicei zdarzenia doszło, gdy Francuzi oglądali pokaz sztucznych ogni z okazji corocznego Dnia Zdobycia Bastylii. Na zdjęciach z tragedii widać dziesiątki ludzi uciekających w panice oraz pokrwawione, porozrzucane na ulicach ciała. Ok. 100 osób odniosło obrażenia.

Osoba jadąca ciężarówką zaczęła strzelać do ludzi na słynnej Promenade des Anglais. W wymianie ognia z zamachowcem lub zamachowcami brała udział policja, która zastrzeliła kierowcę pojazdu. Drugi zamachowiec został prawdopodobnie schwytany obok restauracji Buffalo Grill.

Na związane z zamachem reakcje polityków i użytkowników mediów społecznościowych wściekły jest Zbigniew Boniek, który zauważa, że marsze protestu, czy symboliczna minuta ciszy nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

   

– Modlitwa modlitwą to jasne, ale robienie z Europy Eurabi mnie w…..a,minutą ciszy i marszami protestu nie obronimy się 

źródło: http://niezalezna.pl/83334-boniek-wsciekly-po-zamachu-w-nicei-minuta-ciszy-i-marszami-protestu-nie-obronimy-sie#.V4ihuxdWq8w.facebook

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj