Kim był sprawca krwawej masakry w Nicei?

Na podstawie dokumentów znalezionych w ciężarówce policja dokonała identyfikacji zamachowca z Nicei. Okazuje się, że był to 31-letni Tunezyjczyk z Francuskim paszportem, który mieszkał właśnie w Nicei. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy terroryście znaleziono również kartę kredytową i telefon komórkowy.

Już do 84 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu terrorystycznego we Francji. Kierujący rozpędzoną ciężarówką terrorysta wjechał w tłum osób wracających z uroczystości w Nicei. Na miejscu doszło do wymiany ognia między kierowcą pojazdu a policją. W ciężarówce znaleziono broń i granaty. Prawdopodobnie zamachowiec nie zdążył zdetonować materiałów wybuchowych, którymi była wypełniona ciężarówka.
 
Do zamachu w Nicei zdarzenia doszło, gdy Francuzi oglądali pokaz sztucznych ogni z okazji corocznego Dnia Zdobycia Bastylii. Na zdjęciach z tragedii widać dziesiątki ludzi uciekających w panice oraz pokrwawione, porozrzucane na ulicach ciała. Ok. 100 osób odniosło obrażenia.
 
Osoba jadąca ciężarówką zaczęła strzelać do ludzi na słynnej Promenade des Anglais. W wymianie ognia z zamachowcem brała udział policja, która zastrzeliła kierowcę pojazdu.

Krwawej masakry dokonał 31-letni mężczyzna z tunezyjskim i francuskim obywatelstwem. Co prawda zamachowiec nie znajdował się wcześniej na liście francuskiego kontrwywiadu wśród osób powiązanych z organizacjami terrorystycznymi lub religijnymi radykałami, jednak okazuje się, że był znany policji. Miał bogatą kartotekę. Odpowiadał już za przestępstwa takie jak kradzieże czy napady, a także stosowanie przemocy i użycie broni.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawca najprawdopodobniej działał sam jako tzw. samotny wilk – czyli terrorysta działający w pojedynkę, bez łatwych do wyśledzenia powiązań z siatkami terrorystycznymi.

Z relacji świadków wynika, że sprawca masakry nie tylko taranował ludzi ciężarówką, ale strzelał z broni palnej do tych, którzy próbowali uciekać spod kół pędzącego z dużą prędkością pojazdu.

Teraz policja próbuje ustalić, czy zamachowiec mógł mieć wspólników lub przyjaciół w mieście, którzy powiązani byliby z islamistycznymi aktywistami.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w kabinie ciężarówki znaleziono również atrapy broni, karabinków i granatów, a sam pojazd miał zostać wynajęty tuż przed zamachem.

źródlo:http://niezalezna.pl/83339-taranowal-ludzi-i-strzelal-do-uciekajacych-kim-byl-sprawca-krwawej-masakry-w-nicei

 foto: REUTERS/Eric Gillard open.mediaexpress.reuters.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj