Premier RP po zamachu terrorystycznym w Nicei

Premier-Beata-Szydło-na-szczycie-ASEM11-17-270x180.jpg

Co najmniej 84 osoby zginęły, a wiele zostało rannych w Nicei, gdy podczas obchodów Dnia Bastylii ciężarówka wjechała w tłum ludzi. 14 osób jest w stanie krytycznym

Według świadków, kierowca ciężarówki, prawdopodobnie 31-letni mężczyzna, po jej zatrzymaniu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Później został zastrzelony przez francuską policję. Dokumenty mężczyzny, które znaleziono w pojeździe wskazują, że mieszkał on w Nicei i miał pochodzenie francusko-tunezyjskie.

Prezydent Francois Hollande oświadczył, że „atak miał charakter terrorystyczny”. Francuskie władze nie podały  jeszcze informacji o tożsamości i narodowości ofiar ataku w Nicei.

Swoje kondolencje złożyła już premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu bierze udział w szczycie przywódców Azji i Europy ASEM w stolicy Mongolii Ułan Bator.

– W tej chwili łączymy się wszyscy w bólu z narodem francuskim. Chcę złożyć kondolencje w imieniu narodu polskiego dla narodu francuskiego. Chcę złożyć kondolencje rodzinom ofiar. To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, powinniśmy myśleć przede wszystkim o tych, którzy zginęli, o ich rodzinach. Przede wszystkim powinniśmy jednak bardzo wyraźnie i głośno mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, nie ma miejsca na to, żeby ginęli niewinni ludzie. Zrobimy wszystko, żeby zatrzymać to szaleństwo terroryzmu, które przewija się przez Europę – powiedziała Beata Szydło.

Atak potępił również m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/beata-szydlo-zamachu-terrorystycznym-nicei/

foto: fot. flickr.com/KPRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj