Tomasz Owczarek chce zorganizować demonstracje przeciw arogancji władzy Prezydenta Rafała Dutkiewicza

dutkiewicz 1.jpg

Tomasz Owczarek były kandydat na Prezydenta Wrocławia, wzywa do demonstrowania przeciw arogancji władzy Rafała Dutkiewicza. 

Na swoim fb zamieścił następujący wpis:

Przebrała się miarka, nie no serio, ale to już tak naprawdę. Trzeba działać!

Znacie to uczucie? Chcecie, aby na Waszym osiedlu poprawiły się warunki bytu. Żeby powstał jakiś chodnik, plac zabaw, zasadzili trochę drzew, wyremontowali boisko, zamontowali oświetlenie, już o większych sprawach nie wspominając. I tak piszecie pisma do Urzędu Miasta, zgłaszacie swoje pomysły, dzielicie się problemami, męczycie miejskich radnych, a ostatecznie otrzymujecie odpowiedź odmowną. Jedno wielkie NIE! W ostateczności dostajecie „dobrą radę” od urzędników, by powalczyć o swoją sprawę poprzez Wrocławski Budżet Obywatelski. A wtedy tworzycie wniosek, spisujecie, on przechodzi weryfikację, w większości „z uwagami”, które ograniczają inwestycję, albo w ogóle negatywną, następnie pozostało Wam tylko walczyć z jakimiś 791 innymi osobami. Większość przegrywa.

Aż tu nagle pojawia się jakiś artysta, który chce walnąć sobie nikomu-niepotrzebną-rzeźbę za 1,3 mln zł, urzędnicy dają wywiad do gazety, że są zachwyceni, a po dwóch dniach radni miejscy uchwalają, że na prace z tym związane miasto przeznaczy 1,9 mln zł!

Albo innego dnia bezpośrednio Pan Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zamarzył, aby zakupić sobie zdjęcia Marylin Monroe i wydaje na nie 6 milionów złotych, oczywiście nie ze swojej kasy, a z kasy urzędników. Albo innego dnia Pan Prezydent zamarzył sobie, aby zrobić pseudoolimpiadę i chce lekką wydać ok. 314 milionów złotych. A za samą transmisję tego wydarzenia miasto zapłaci 20 mln zł! Gdy przy innych wielkich imprezach sportowych jest na odwrót, to telewizje płacą organizatorom… I takich przykładów to jeszcze jest dziesiątki, a koszt przekroczy kwotę MILIARDA złotych! A na Twój pomysł chodnika, drzewek, placu zabaw, remontu boiska pieniędzy BRAK.

Dość, dość, dość! Trzeba zacząć działać! Czas postawić się tej krótkowzrocznej polityce rozdawnictwa na własną autopromocję, dość rozpasania władzy Prezydenta Rafała Dutkiewicza, dość stawiania na blichtr, gdy są pilniejsze problemy!

Zorganizujmy manifestację przeciw arogancji władzy Prezydenta Rafała Dutkiewicza! Kto jest za i pomoże w organizacji?”

źródlo: fb

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ