Wrocław: Obchody 72 rocznicy śmierci Adolfa Bocheńskiego

alfred bochenski.jpg

8 lipca 1944 roku pod Ankoną zginął jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy i myślicieli politycznych dwudziestolecia międzywojennego Adolf Bocheński.

We Wrocławiu ma on swój skwer i tablicę pamiątkową na ul. Szczytnickiej (tuż za skrzyżowaniem z Wyszyńskiego) naprzeciwko przedszkola sióstr Jadwiżanek. Do tej pory nieformalną tradycją zapoczątkowaną przez przedstawicieli Fundacji Młoda RP było skromne upamiętnienie tego dnia poprzez złożenie na tym skwerze przy tablicy symbolicznych kwiatów.
Jestem zdania że warto tę tradycję kontynuować.

Dla tego zapraszamy wszystkich Państwa na krótką uroczystość organizowaną przez Fundację Młoda RP:
W poniedziałek 18 lipca 2016 r. o godzinie 18:00 na skwer Adolfa Bocheńskiego przy ul. Szczytnickiej. Złożymy kwiaty i wspólnie się pomodlimy za duszę tego niezwykłego człowieka.

W polskiej historii jest jeszcze wiele niedocenionych i zapomnianych wybitnych postaci tworzących naszą kulturę, myśl polityczną przed wojną. Warto więc choć w symboliczny sposób upamiętnić ich dokonania i niezwykłe życie.
Będzie nam niezmiernie miło tego dnia spotkać się z Państwem i wspólnie oddać cześć niezwykłemu polskiemu myślicielowi, pisarzowi i żołnierzowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj