Wrocław: Park kulturowy się zmienia: wyremontowano bramę obok Witaminki

wiezienna-kasetony_po.jpg

Kolejne miejsce w Rynku zmieniło ostatnio oblicze. Chodzi o bramę przejściową, obok koktajl baru Witaminka, przy ul. Więziennej, która właśnie została wyremontowana. Wszystko to w trosce o poprawę wyglądu miejskich przestrzeni publicznych w parku kulturowym.

Brama jest popularnym przejściem wiodącym z Rynku na ul. Więzienną i w odwrotnym kierunku. Przed remontem jej wygląd pozostawiał niestety wiele do życzenia. – Ściany byly pomazane grafiiti i obklejone nielegalnymi ogłoszeniami. Nie wyglądało to ładnie – przyznaje Tadeusz Białas z Zarządu Zasobu Komunalnego, któremu podlega ten teren. Oprócz tego w przejściu stawiano reklamy na stojakach, tzw. koziołki. Według przepisów „koziołek” może stać tylko przed wejściem do lokalu.

ZZK zrealizował zresztą remont przejścia. Remont trwał tylko dwa tygodnie i polegał głównie na odświeżeniu elwacji. Z inicjatywy miasta Zarząd Zasobu Komunalnego zlecił przygotowanie projektu remontu bramy wraz z wprowadzeniem opisów w formie liter, stylowego oświetlenia, tablic na ogłoszenia drobne mieszkańców i malowidła ściennego. Przy okazji zmieniono kolorystykę ścian.

Za zgodą wspólnot mieszkaniowych (Rynek 52, Rynek 53-55) usunięto również stare gabloty reklamowe po nieistniejących już firmach. Całość projektu przejścia i detali wyposażenia przygotowała pracownia architektoniczna APA LINEA Anna Morasiewicz.

Beata Urbanowicz, koordynator projektu plastycznego miasta, wprowadziła projekt tablicy na ogłoszenia drobne dla mieszkańców do wrocławskiego katalogu mebli miejskich. A do uchwały Park Kulturowy Stare Miasto wprowadzonych zostanie na Starym Miescie jeszcze kilka tablic na ogłoszenia drobne. 

Jedna z takich tablic będzie zlokalizowana na terenie wyremontowanego ryneczku na Psim Polu.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ