Gwiazda: Zakłamanie polskiej historii służyło budowie majątków

gwiazda1.jpg

Legendarny opozycjonista o zakłamywaniu najnowszej historii Polski.

„Druga Solidarność nie była tą samą Solidarnością. Ona była już Solidarnością Wałęsy. Kto faktycznie rządził w drugiej Solidarności, tego nie jestem w stanie przesądzić” – mówi Andrzej Gwiazda w rozmowie z „Super Expressem”, komentując awanturę wokół słów Jarosława Kaczyńskiego o przywództwie w „Solidarności”.

Legendarny opozycjonista uważa, że nie należy traktować poważnie słów wypowiadanych przez Lecha Wałęsę.

„Jak słucham dziś doktorów i profesorów, którzy rozważają na temat zdolności i przymiotów Wałęsy… To mam wrażenie, że powinno im się odebrać tytuły naukowe” – twierdzi Gwiazda.

„Przecież tego, co on wygaduje, nie da się komentować! Największa groza związana z Wałęsą jest też taka, że ludzie naprawdę byli gotowi pójść za nim w ogień” – dodaje.

Gwiazda nie zgadza się z teorią, że słowa Jarosława Kaczyńskiego o jego bracie i jego roli w „S” to pisanie historii na nowo.

„Nie ma tu tworzenia nowej historii. Przez lata historię tworzyły środowiska związane z Adamem Michnikiem. Ta historia była całkowicie fałszywa i celowo manipulowana. I teraz pojawia się problem. Czy przywracać polską historię po kawałeczku, czy iść, powiedzmy z przeciwnym frontem, który wyprostuje ludziom to, co mają nieświadomie wpisane w pamięć. Wie pan, ilu ludzi wielbiło Stalina i nie przestało wielbić?” – powiedział.

„Najnowsza historia Polski też była profesjonalnie zakłamywana. Wielu służyła do budowania własnych majątków, zdobywania władzy. Właśnie na manipulacjach” – dodał.

źródło:: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/gwiazda-zaklamanie-polskiej-historii-sluzylo-budowie-majatkow,17481859906#ixzz4Ea3F2J78 se.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj