Nie będzie wstępnej opinii Komisji Weneckiej o TK?

komisja wenecka.jpg

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland zwrócił się do Komisji Weneckiej, aby nie przedstawiała na obecnym etapie, wstępnej opinii o nowej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym – informację podał rzecznik Rady Europy Panos Kakaviatos.

Decyzję uzasadniono pracami nad ustawą toczącymi się w polskim parlamencie.

Poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości, podkreśla, że najprawdopodobniej Komisja Wenecka działa na zamówienie opozycji.

– To jest wręcz niewyobrażalne, żeby opinie Komisja Wenecka wyrażała wtedy, kiedy proces legislacyjny jeszcze trwa. Być może dostrzeżono, że tego rodzaju działanie ujawnia intencje i pozbawia Komisje Wenecką obiektywizmu. Być może tym było podyktowane to stanowisko, żeby jednak Komisja wstrzymała się z opinią do czasu zakończenia procesu legislacyjnego. Czasami widać chciejstwo. Potrzeba ingerencji jest silniejsza niż zachowanie przyzwoitości i obiektywizmu – zwraca uwagę poseł Stanisław Piotrowicz.

Wcześniej zapowiadano, że Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, wyda wstępną opinię na początku przyszłego tygodnia. O pilne zajęcie się nową ustawą wnioskował szef Rady Europy.

We wtorek nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym zajmą się senackie komisje. Podczas czwartkowego posiedzenia senatorowie zgłosili do projektu poprawki.

Ustawa, po pracach w komisjach, ma być rozpatrywana jako pierwszy punkt na najbliższym, rozpoczynającym się 20 lipca posiedzeniu Senatu.

 źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/bedzie-wstepnej-opinii-komisji-weneckiej-o-tk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj