Ogórek: Koniec szafowania słowem „tolerancja”

magdalena ogorek.jpg

„Nadszedł ten czas, kiedy paradygmat politycznej poprawności powinien przestać obowiązywać” – mówiła Magdalena Ogórek, historyk Kościoła i była kandydatka na prezydenta Polski, odnosząc się na antenie TVP Info do tragicznego zamachu w Nicei.

Powiedziała, że jest przerażona słowami ludzi, którzy twierdzą, że nie ma recepty na takie eskalacje terroryzmu, jakiego skutkiem był np. zamach w Nicei.

„Natychmiast nasuwa się pytanie: czy Europa traci tożsamość? Czy zmierzamy do takiego momentu za 20, za 30 lat, że powtórzy pewną dziejowość historii? Bo pamiętamy ile set lat zajmowało wypieranie Arabów chociażby z Półwyspu Iberyjskiego” – mówiła Ogórek. 

 

Rozmówczyni stawia sprawę jasno: „Nadszedł ten czas, kiedy paradygmat politycznej poprawności powinien przestać obowiązywać”. I ocenia, że sami pomogliśmy rozwinąć się tej wojnie z terroryzmem islamskim w Europie, mimo, że eksperci alarmowali o skutkach, jakie przyniesie źle prowadzona polityka międzynarodowa i migracyjna.

„Nie możemy szafować słowem tolerancja” – dodała. Zwraca uwagę, że to słowo chcemy odnosić do ludzi, którzy „tolerancję mają w zupełnym odrzuceniu”. 

„A radykalny islam i jego wartości są w absolutnym zderzeniu i są konfrontacyjne w stosunku do porządku europejskiego, wartości europejskich i świata chrześcijańskiego” – zaznacza Magdalena Ogórek. 

źródo: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ogorek-koniec-szafowania-slowem-tolerancja,17483060326#ixzz4EaVBLPrL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj