Spokojnie podczas meczu Śląska Wrocław z Lechem Poznań

policja -radiowozy.jpg

Wczoraj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacjami drużyn Śląsk Wrocław i Lech Poznań. Spotkanie obejrzało kilkanaście tysięcy osób, w tym kibice z Wrocławia, ale również fani piłki nożnej spoza naszego miasta i Dolnego Śląska. Nad bezpieczeństwem podczas imprezy czuwali policjanci i pracownicy służb ochrony.

Jeszcze przed w meczem w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa służbowa z osobami biorącymi udział w zabezpieczeniu. Odprawę przeprowadził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu nadkom. Przemysław Laskowski. Podczas spotkania omówione zostały sposoby zabezpieczenia widowiska sportowego tak, aby przebiegło ono bezpiecznie dla wszystkich jego uczestników.

Policyjne patrole dyslokowane były następnie we wszystkie newralgiczne miejsca. Funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni obecni byli m.in. na trasach dojazdowych, w centrum miasta oraz oczywiście w okolicach stadionu. Zainteresowanie meczem było spore. Policjanci dbali o to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Na skrzyżowaniach i w miejscach, gdzie wymagała tego sytuacja kontrolnie pełnili służbę także funkcjonariusze ruchu drogowego.

W trakcie zabezpieczenia meczu nie odnotowano poważnych incydentów związanych z naruszeniem porządku, a kibice mogli spokojnie uczestniczyć w tym wydarzeniu sportowym.

źródło: KP Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj