Bezpieczne wakacje z wałbrzyską Policją

policja wałbrzych dzieci.jpg

Realizując działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2016” wałbrzyscy policjanci spotkali się z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście. W czasie spotkań funkcjonariusze przypominali zasady bezpieczeństwa, którymi powinny kierować się nasze dzieci podczas zabaw w domu i poza nim.

Policjanci na spotkaniach omawiali szczegółowo m.in. jak zachowywać sie podczas rozmowy z obcym człowiekiem, który próbuje skusić dziecko słodyczami, czy prezentami. Przypomnieli również o tym jak reagować, gdy nieznajomy puka do drzwi, a rodziców nie ma w domu i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonariusze uświadamiali także najmłodszych, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas wakacyjnych zabaw. Policjanci podając konkretne przykłady starali się dotrzeć do dzieci, by zdały sobie sprawę z tego, że czasami niewinne z pozoru figle mogą doprowadzić do nieszczęścia. 

Mając na uwadze, że czasami aura płata figle i deszcz za oknem zachęca do spędzania czasu w domu, przed komputerem rozmawiali też z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci, przypominając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

źródło: KP Wałbrzych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj